Auction 97 Part 3
Dec 18, 2020
 Viale Regione Siciliana, 4975 – Palermo

LOT 483:

Sold for: €150
Auction house commission: 22% More details

TRE VOLUMI Caroli Delarue ‘‘Origenis Opera Omnia et quae Ejus Nimine circumferunt Latine Versa Et ex variis Editionibus & Codicibus manu exaratis Gallicis Italicis Germanicis & Anglicis collecta.. .. .. Ex Recentissima Editione Parisiensi Domini Caroli Delarue Presbyteri & Monachi Benedectini e Congregatione S, Mauri’‘, Venetiis Sumptibus Societatis MDCCXLIII. 3 tomi. In 4°. Legatura coeva in piena pergamena muta. Alcuni guati alle coperte e usure. Titoli m. s. al dorso. Frontespizio in bicromia con bella marca tipografica xilografata. Capilettera, testatine e finalini xilografati. Qualche sporadica macchia e fioritura. Alcune manche alle pagine interne. Pagine ancora fresche ai tomi 1 e 2. Tomo 3 da restaurare. Il Delarue in queste pagine analizza l’opera di Origene e ne esplicita l’essenza. Pp. XXIII (1) 499, 1 (Tomo 1); XL, 647 (Tomo 2); XII, 623 (Tomo 3). Rarissimo.